BO01

W dniu 24 marca br. rozpoczął się nabór projektów zadań do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.

W V edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach puli wojewódzkiej można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym. Natomiast w ramach 24 pul powiatowych projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, dotyczące bezpieczeństwa publicznego, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem i upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów zadań potrwa do 12 kwietnia.

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok planowane jest w okresie od 28 czerwca do 16 lipca, a jego wyniki ogłoszone będą do 17 września br.

Wszelkie niezbędne informacje o realizacji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2022 znajdą Państwo na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego