2018 11 08 wosd aids ef

Główną ideą działań prowadzonych w czasie Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS jest popularyzowanie wiedzy na temat zwalczania AIDS, zapobiegania zakażeniom HIV oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z testowania w kierunku HIV. W tym roku zaplanowaliśmy:

 

Wojewódzki Tydzień Testowania

W ramach Tygodnia Testowania w dniach od 26 do 30 listopada 2018 r. w godz. 15.00 – 18.00  Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce” zaprasza do Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Łodzi przy ulicy Tuszyńskiej 19. Można będzie w tych dniach wykonać nieodpłatnie i anonimowo testy w kierunku obecności przeciwciał anty - HIV, skorzystać z konsultacji w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową i dostać ulotki informacyjne. Odbiór wyników badań będzie możliwy w kolejnym dniu. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego do udziału w Wojewódzkim Tygodniu Testowania.

 

Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

W ramach działań edukacyjnych Regionalne Centrum we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Łodzi zorganizowało Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS, której adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Uczestnicy zmierzą się w dwóch etapach – powiatowym i wojewódzkim. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych, promowanie zdrowego stylu życia bez substancji zmieniających świadomość oraz niedojrzałych i nieodpowiedzialnych zachowań, podwyższenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych, a także kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec żyjących z HIV i chorych na AIDS. Finał Olimpiady odbędzie się 30 listopada 2018 r. w Łodzi. Olimpiada realizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

 

Koncert zespołu LIPALI

Podsumowaniem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS będzie koncert zespołu Lipali, który odbędzie się
1 grudnia br. w łódzkiej WYTWÓRNI o godz. 19.00. W tym czasie wolontariusze Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomocy „Słyszę Serce” w punkcie konsultacyjno-informacyjnym będą rozdawali ulotki oraz udzielali informacji na temat HIV/AIDS.

 

 

 

 

 

 

 

Bezpłatne bilety na koncert będzie można odbierać
w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej
w Łodzi od 26 listopada 2018 r., w godzinach
9.00 – 16.00 (pokój 41, II p.).

lipali

 napisy