w sprawie ustalenia zasad bezpośredniej obsługi Interesantów Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

Na podstawie § 12 w zw. z § 22 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 878) oraz art. 46 pkt 20 w zw. z art. 68 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) ustala się zasady bezpośredniej obsługi Interesantów Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi z zachowaniem następujących rygorów sanitarnych:

1) przyjmowanie Interesantów przez pracowników Regionalnego Centrum Polityki Społecznej następuje w godzinach pracy urzędu tj. 8.00-16.00 wyłącznie
po wcześniejszym umówieniu wizyty za pośrednictwem Sekretariatu Regionalnego Centrum Polityki Społecznej  przy wykorzystaniu środków komunikacji zdalnej:
- telefonicznie – pod numerem 42 203 48 00,
- poczta elektroniczna – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Interesanci, którzy nie otrzymali od pracownika RCPS potwierdzenia terminu wizyty nie będą mogli zostać obsłużeni w danym dniu,

ngo logo

Zarząd Województwa Łódzkiego, 90-051 Łódź, Al. Piłsudskiego 8, w dniu 26.05.2020 r. przyjął uchwałę Nr 484/20 w sprawie unieważnienia trzeciego otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych Województwa Łódzkiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2020 roku.

Treść uchwały

2020 05 28 zyczenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastepczego logo bp


Rodzina
to nie zawsze ludzie, z którymi jesteśmy spokrewnieni, tylko Ci, którzy zawsze są przy Tobie

 

    Z okazji przypadającego na dzień 30 maja, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wszystkim rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, składamy wyrazy uznania i szacunku.

    Pragniemy podziękować Państwu za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które z różnych powodów straciły możliwość wzrastania we własnych rodzinach.
    Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia świadczy o Waszej gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które przyjęliście pod swój dach, dając im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłość.

    Troszcząc się o swoich wychowanków, przeżywacie razem z nimi chwile radości i smutku, a każdy gest ciepłych, rodzicielskich uczuć, pomaga im wejść w dorosłe życie i stać się  mądrym, dobrym i życzliwym człowiekiem.

    Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia i radości na każdy dzień. Niech uśmiech dziecka dodaje sił do podejmowania codziennego wysiłku i wytrwałości  w pełnieniu tej jakże ważnej roli – roli Rodzica Zastępczego.


Dyrekcja i pracownicy
Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

 

2020 05 28 rcps maseczki mn 01

W dniu 27 maja 2020 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w trosce o zdrowie i życie osób najbardziej zagrożonych zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego przekazał na ręce hm. Natalii Patorskiej - Grzelewskiej - Komendantki Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego, 16 666 sztuk maseczek wielokrotnego użytku, które za pośrednictwem hufców ZHP, zostaną dystrybuowane dla pensjonariuszy i personelu domów pomocy społecznej z terenu województwa łódzkiego. W przekazaniu maseczek uczestniczyli również ze strony Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek - Dyrektor, Ewa Marciniak Z-ca Dyrektora, Robert Przybyła Z-ca Dyrektora.

„…Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu przyczyn najważniejszą. Jest drogą powszechną pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek…”

 

Jan Paweł II, List do Rodzin, 1994 r.