Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza psychologów, certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień i osoby ubiegające się o certyfikat psychoterapii uzależnień do udziału w dwuetapowym szkoleniu pn. DDA - kim jest pacjent, którego tak nazywamy? Jak go rozumieć, jak mu pomagać?

 

I etap szkolenia: 02 - 03 września 2019 r.

II etap szkolenia: 03 – 04 października 2019 r.

 

Celem szkolenia będzie przygotowanie uczestników do prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej z pacjentem dotkniętym syndromem dorosłego dziecka alkoholika.

 

Zakres tematyczny szkolenia będzie obejmował następujące zagadnienia:

- Jak rozpoznać, zdiagnozować, zrozumieć problemy pacjenta DDA w pierwszej fazie terapii;

- Określenie celu terapii i zawieranie kontraktu w terapii indywidualnej;

- Jak tworzyć program psychoterapii grupowej dla DDA;

- Przebieg procesu grupowego w psychoterapii dla DDA;

- Konkretne metody i techniki pracy z DDA;

- Pacjent uzależniony będący DDA w terapii uzależnienia;

- Pacjent współuzależniony będący DDA w terapii współuzależnienia;

- Pacjenci uzależnieni i współuzależnieni w terapii DDA.

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o  wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zgodę na przetwarzanie danych osobowych, znajdujących się poniżej.

 

Formularz zgłoszeniowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

Warunkiem niezbędnym do zakwalifikowania się w szkoleniu jest przesłanie wypełnionego i zeskanowanego formularza zgłoszeniowego wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nabór prowadzony jest do 16 sierpnia 2019 r. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (w szkoleniu przewiduje się udział maksymalnie 18 osób).

 

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, prosimy o poinformowanie organizatora o Państwa decyzji najpóźniej do dnia 27 sierpnia 2019 r.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, dydaktyką oraz materiałami ponosi Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Miejscem realizacji szkolenia będzie hotel zlokalizowany na terenie miasta Łodzi. Dokładna lokalizacja zostanie wskazana odrębnym pismem lub mailem do osób zakwalifikowanych do udziału w szkoleniu. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na szkolenie.