Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi w dniu 11 kwietnia 2019 r. organizuje seminarium pod tytułem "Tworzenie i rozwój Centrów Usług Środowiskowych w ramach RPO WŁ".

Celem zaplanowanego wydarzenia jest zwiększenie świadomości wśród zainteresowanych o możliwościach finansowania z funduszy unijnych usług społecznych i zdrowotnych świadczonych w lokalnym środowisku.

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, mieszczącym się przy ulicy Piotrkowskiej 282.

Podczas spotkania liderzy projektów partnerskich, z powiatów gdzie powstały Centra Usług Środowiskowych zaprezentują dobre praktyki w tym zakresie. Omówione zostaną również problemy i wyzwania na najbliższe lata w kontekście wzrostu zapotrzebowania na usługi środowiskowe, i co najważniejsze, przedstawimy możliwości utworzenia nowych lub kolejnych Centrów na terenie Państwa samorządów.

Seminarium skierowane jest do wszystkich podmiotów i instytucji odpowiedzialnych za realizację usług społecznych i zdrowotnych w regionie. W szczególności liczymy na obecność przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych (tj. ops i pcpr), a także stowarzyszeń i fundacji zajmujących się statutowo wykluczeniem społecznym.

Rejestracja na spotkanie odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie http://wuplodz.praca.gov.pl/web/rpo-wl/seminarium-11-kwietnia-2019 na której dostępna jest również agenda seminarium.

Szczegółowe informacje na temat seminarium oraz konkursu otrzymają Państwo także w Punkcie Informacyjnym EFS w siedzibie urzędu w Łodzi, ul. Wólczańska 49, bud. B, pokój 1.04, tel. 42 638-91-30/39.

Udział w seminarium jest całkowicie bezpłatny, natomiast liczba miejsc jest ograniczona.


Agenda spotkania