A  A  A 

Aktualności

 

22.04.2016 r.


Liderzy Młodzieżowi

W dniach 17 – 21 kwietnia br. z inicjatywy Samorządu Województwa Łódzkiego – Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, we współpracy z Fundacją Innopolis w Łodzi, odbyła się konferencja szkoleniowa pn. „Pełni mocy bez uzależnień i przemocy”, organizowana w ramach pierwszego Wojewódzkiego Zjazdu Liderów Młodzieżowych w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.

22.04.2016 r.


Łódzkie przyjazne rodzinie

20 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek zaprezentowała działania Samorządu Województwa Łódzkiego na rzecz rodzin z dziećmi, w tym na rzecz rodzin wielodzietnych z terenu województwa łódzkiego.

08.04.2016 r.


Konferencja prasowa prezentująca wyniki badania pn. "Picie alkoholu
i używanie narkotyków przez młodzież szkolną województwa łódzkiego" (ESPAD 2015)W dniu 08 kwietnia 2016 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji wyników badania ankietowego prowadzonego zgodnie z metodologią międzynarodowego Europejskiego Programu Badań Ankietowych w Szkołach ESPAD pn. "Picie alkoholu i używanie narkotyków przez młodzież szkolną województwa łódzkiego". Konferencja została zorganizowana przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a udział w niej wzięli Pan Dariusz Klimczak Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Pani Anna Mroczek Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Pan Marek Grondas Kierownik Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia „MONAR” w Łodzi.


23.03.2016 r.


Regionalna polityka senioralna

18 marca br. w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi odbyło się szkolenie dla przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji pozarządowych prowadzących działania na rzecz seniorów z terenu województwa łódzkiego.16.03.2016 r.


Program "Rodzina 500+".

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 14 marca br. dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anna Mroczek wraz z pracownikami Wydziału ds. Koordynacji Świadczeń Rodzinnych, przedstawiła szczegóły dotyczące wdrażania programu Rodzina 500 plus przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Jak poinformowała Dyrektor RCPS w Łodzi, rządowy projekt wdrażany jest w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.Link do podstrony ePUAP

Program Rodzina 500+

Wojewdzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Odnonik do strony internetowej Powstrzymaj pijanego kierowc

Nie bo tak

Cia bez alkoholu

Banery