A  A  A 

Aktualności 

08.07.2014 r.


„Szanse i zagrożenia w pomocy społecznej/Standardy w pomocy społecznej/ Stres w pracy”

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w dniach 30 czerwca - 2 lipca 2014 r. zorganizowało w Tomaszowie Mazowieckim seminarium szkoleniowe „Szanse i zagrożenia w pomocy społecznej/ Standardy w pomocy społecznej/ Stres w pracy zawodowej”. Do udziału w seminarium zostali zaproszeni dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy powiatowych centrów pomocy rodzinie z całego województwa.

08.07.2014 r.


Kolejne firmy partnerami Programu Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, podczas konferencji w Muzeum Animacji SeMaFor,  przedstawił kolejne firmy, które będą wspierać rodziny wielodzietne w naszym regionie.

01.07.2014 r.


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

26 czerwca br. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi już po raz siódmy zorganizowało Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. W ramach Obchodów w auli im. prof. W. Szuberta UŁ przy ul. Lindleya 5 w Łodzi odbyła się regionalna konferencja pn. „Szkoła i rodzina wobec zagrożeń substancjami psychoaktywnymi – BEZ HISTERII”, której współorganizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. 

13.06.2014 r.


Konferencja Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych


Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi gościło 12 czerwca br. przedstawicieli Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych oraz przedstawicieli powiatowych centrów pomocy rodzinie, Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Ewę Ściborską oraz dyrektora Łódzkiego Oddziału PFRON Władysława Skwarkę. Uczestnicy, podczas spotkania pn. „Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Województwie Łódzkim – dokonania i wyzwania”, wymieniali doświadczenia w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.


13.06.2014 r.


Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych w Pabianicach.

10 czerwca w pabianickim Urzędzie Stanu Cywilnego marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezydent Pabianic Zbigniew Dychto podpisali pierwsze w naszym regionie porozumienie w sprawie współpracy na rzecz rodzin wielodzietnych. Miasto Pabianice zostało współrealizatorem programu Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych. Rodzinom obecnym na uroczystości podpisania porozumienia marszałek Stępień wręczył imienne Karty Rodzin Wielodzietnych z dopiskiem „Miasto Pabianice” oraz upominki.

ePUAP

Lodoamacze

Powstrzymaj pijanego kierowc

Banery