A  A  A 

Aktualności


Baner Ogłoszenia
podmiotów polityki społecznej, który jest linkiem do podstrony


Program Pajacyk - link


 Ogłoszenie o szkoleniach e-learningowych z nowatorskich metod pracy socjalnej

Link w postaci
banera do Geoportalu Województwa Łódzkiego

Link do podstrony Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Link do podstrony
Program wyrównywania różnic między regionami II w obszarze A Rok 2014
 

02.07.2015 r.


Seminarium szkoleniowe Uniwerystetów II Wieku

Słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku oraz osoby z organizacji pozarządowych, podejmujących działania na rzecz seniorów spotkali się w Rochnie w dniach 23-25 czerwca 2015 r. na seminarium szkoleniowym zorganizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.


01.07.2015 r.


III Ogólnopolski Zjazd Rodzin w Łowiczu

Kolejny już, III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, odbył się w roku 2015 w Łowiczu. Rozpoczął się w piątek 19 czerwca i zakończył w niedzielę 21 czerwca. Zjazd został objęty honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

10.06.2015 r.


X Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2015” Wręczenie nagródX Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2015”

W dniu 21 maja 2015 roku na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbyła się X Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2015”. W zorganizowanej przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Olimpiadzie, wzięło udział 477 niepełnosprawnych zawodników z 54 placówek z terenu całego województwa łódzkiego (25 środowiskowych domów samopomocy, 28 warsztatów terapii zajęciowej i 1 centrum zajęć pozaszkolnych).

27.05.2015 r.


I Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora 2015

W dniach 22-23 maja 2015 r. w Hali MOSiR w Łodzi odbyła się jedna z największych w Polsce imprez wystawienniczych dedykowanych seniorom. Wzięły w niej udział firmy i instytucje posiadające kompleksową ofertę produktów i usług dla osób w wieku 55+. Patronat Honorowy nad Targami objął Minister Pracy i Polityki Społecznej- Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Łódzkiego- Witold Stępień oraz TVP Łódź.

11.12.2014 r.


Konferencja „Pomoc osobom niesamodzielnym – prezentacja projektu ustawy”


11 grudnia 2014 r. senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wspólnie z Koalicją „Na pomoc niesamodzielnym” po raz kolejny zorganizowały konferencję poświęconą projektowi ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym. Projekt przygotowała grupa parlamentarzystów, ekspertów, przedstawicieli koalicji,a także resortów pracy i zdrowia, kierowana przez przewodniczącego komisji rodziny senatora Mieczysława Augustyna.

Link do podstrony ePUAP

Zyczenia z okazji Dnia Samorzadu Terytorialnego

Skan wyrnienia dla Samorzdu Wojewdztwa dzkiego w Konkursie Lodoamacze 2013

Odnonik do strony internetowej Powstrzymaj pijanego kierowc

Nie bo tak

Cia bez alkoholu

Banery