A  A  A 

Aktualności


 

06.02.2017 r.


Konwent Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej

W Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w dniach 01 - 02 lutego br. odbył się konwent dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Konwentu pani Dorota Ryborska – Jarosz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.


01.02.2017 r.


Posiedzenie Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego

31 stycznia br. w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi odbyło się spotkanie Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego z Anną Mroczek, dyrektor RCPS w Łodzi oraz kierownikami wydziałów merytorycznych Centrum. Podczas posiedzenia omówione zostały wyniki konsultacji społecznych Wojewódzkiej Strategii w zakresie Polityki Społecznej na lata 2007 – 2020, do której zgłoszono łącznie 42 uwagi i wnioski, z czego 39 przyjęto i dokonano uzupełnienia treści Strategii.

23.12.2016 r.


Pozytywny wizerunek rodzicielstwa zastępczego

W dniu 22 grudnia br. podczas konferencji prasowej Anna Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz Tomasz Bilicki, prezes Fundacji INNOPOLIS, podsumowali kampanię pn. „Pozytywny wizerunek rodzicielstwa zastępczego” realizowaną przez INNOPOLIS przy wsparciu RCPS. Czynny udział w projekcie wzięli młodzieżowi wolontariusze z Klubu Liderów Młodzieżowych Fundacji INNOPOLIS, którzy w 2016 roku odwiedzili różne miasta województwa łódzkiego mobilnym punktem promocji rodzicielstwa zastępczego oraz rozdawali foldery.

20.12.2016 r.


Spotkanie Delegatów do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

16 grudnia 2016 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi odbyło się spotkanie Delegatów do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów II kadencji. Spotkanie rozpoczął Dominik Niemirski , prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna Dłoń”, który zaprezentował dobre praktyki dotyczące solidarności międzypokoleniowej w oparciu o przykłady działań podejmowanych przez organizację pozarządową, której przewodzi.

20.12.2016 r.


W „Tuli-Luli” coraz gwarniej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 16 grudnia Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego wraz Anną Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi obdarowali dzieci przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym „Tuli-Luli” w Łodzi prezentami - książeczkami i kartami kontrastowymi. Wizyta była okazją do poznania 8 dziewczynek i 5 chłopców umieszczonych w „Tuli-Luli”. W Ośrodku panuje coraz większy gwar, w każdym z bajkowo urządzonych pokoików mieszkają  niemowlęta, a pierwsi kandydaci na rodziców adopcyjnych tulą dzieci.  


Link do podstrony ePUAP

Program Rodzina 500+

Wojewdzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Odnonik do strony internetowej Powstrzymaj pijanego kierowc

Nie bo tak

Cia bez alkoholu

Zakup prospoeczny

Banery