A  A  A 

Aktualności -> 31.05.2017 r.


IX WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA RODZINY


W dniu 27 maja 2017 r. w ramach „IX Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny” w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród”, Załęcze Wielkie 89, odbył się zjazd rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin wielodzietnych.

W Zjeździe udział wzięli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Wieluński Andrzej Stępień, Radny Sejmiku WŁ Andrzej Chowis, a także Anna Mroczek Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
 
Zjazd miał charakter pikniku dla rodzin. Podczas Zjazdu nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych i wielodzietnych w czterech kategoriach: Grupa I - dzieci w wieku od 3 do 10 lat, prace na temat: „Moje wymarzone wakacje”, Grupa II - dzieci i młodzież w wieku od 11 do 18 lat, prace na temat: „Wyprawa moich marzeń”, Grupa III – prace grupowe – dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat, prace na temat: „Moje wymarzone wakacje” lub „Wyprawa moich marzeń” oraz prace literackie - dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat, prace na temat: „Krajobraz zaklęty w słowach”. Łącznie nagrodzono ponad 40 dzieci.

Na uczestników zjazdu, zarówno tych małych jak i tych dużych, czekało bardzo wiele atrakcji m.in.:
- występ zespołu muzyczno – tanecznego Arabesque, 
- sadzenie drzew – utworzenie rodzinnego parku,
- zabawy integracyjne,
- pokazy wozu strażackiego,
- konkursy i zabawy mające charakter rodzinny, atrakcje, animacje, stanowiska plastyczne i urządzenia dostępne przez cały czas trwania festynu (zjeżdżalnia Rekin, stanowisko - malowanie twarzy, stanowiska plastyczne – tworzenie flag i  opasek piratów, stanowisko plastyczne – tworzenie biżuterii, stanowisko plastyczne – malowanie, stanowisko plastyczne, laboratorium małego chemika, bańki mydlane),
- rowerowy tor przeszkód,
- rękodzieło artystyczne,
- konkurs plastyczno – ekologiczny pn. „Krajobrazy Załęczańskiego Parku Krajobrazowego”,
- konkurs na segregację śmieci, 
- konkurs – odgłosy przyrody.

W pikniku wzięło udział ponad 500 osób.


Link do podstrony ePUAP

Program Rodzina 500+

Wojewdzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Odnonik do strony internetowej Powstrzymaj pijanego kierowc

Nie bo tak

Cia bez alkoholu

Zakup prospoeczny

Banery