A  A  A 

Aktualności -> 05.04.2017 r.

II Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych

W dniach 27 – 30 marca br. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim odbył się II Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych pod hasłem „Teraz My”, w którym uczestniczyło 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego (m.in. z Łodzi, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Opoczna, Sulejowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Ozorkowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Poddębic, Pabianic, Wielunia, Wojsławic oraz Działoszyna) wraz z opiekunami.

Spotkanie stanowiło okazję do zaprezentowania przez młodzież własnych programów liderskich oraz różnorodnych form podejmowanych działań rówieśniczych z obszaru profilaktyki zachowań ryzykownych i promocji zdrowia, realizowanych w środowisku rówieśniczym i szkolnym. Młodzież uczestniczyła ponadto w warsztatach dotyczących m.in. profilaktyki zachowań ryzykownych, komunikacji międzypokoleniowej, mediacji rówieśniczych, wolontariatu, w tym w kontekście współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

Podczas Zjazdu zapewniono uczestnikom udział w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, w tym w warsztatach medialnych, teatralnych, muzycznych, sportowych, językowych oraz dotyczących design thinking. Kadra pedagogiczna również odbyła cykl spotkań ze specjalistami, które poświecone byłe wypaleniu zawodowemu, procedurom postępowania z niepełnoletnimi uczniami w szkole oraz zaburzeniom dzieci (uczniów) z alkoholowym zespołem płodowym (FAS).

Relacja ze Zjazdu (w wersji papierowej i wizualnej) została przygotowana przez 19 – osobową grupę wolontariuszy – liderów młodzieżowych z Klubu Liderów Młodzieżowych Fundacji INNOPOLIS z Łodzi.

Relacja (.mpeg)

Slidshow (.mpeg)
Link do podstrony ePUAP

Program Rodzina 500+

Wojewdzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Odnonik do strony internetowej Powstrzymaj pijanego kierowc

Nie bo tak

Cia bez alkoholu

Zakup prospoeczny

Banery